Ideálny tvar KOI kapra

Autor: Andrej Blaško | 14.2.2014 o 8:28 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  41x

Začínajúci koi fandovia zvyčajne kupujú svoj ​​prvý pár koi založené len na ich farbe a vzore , ktorý sa im páči. To sú dôležité faktory pri výbere koi, ale veterán koi rozhodca povie, že telo konformácie by malo byť u Koi fandov v prvých úvahách pri výbere koi. V skutočnosti, bodovací hárok väčšiny koi pri posudzovaní dáva 50% váhu koi tele. Telo konformácie je teda oveľa dôležitejšie ako to, čo si väčšina ľudí myslí.

Po prvé a predovšetkým,  koi nemá žiadne deformácie, tj chýbajúce plutvy, krivé telo, atď ... musí byť zdravý, bez známok vredov, otvorenéj kože, rozbitých úst, ochorení alebo infekci kdekoľvek v tele.

 

 

Obrázok 1. Tento koi má niečo, čo väčšina

z nás si nevšimne: miernu deformáciu chrbtice ak si všimnete začína od polovice tela k zadnej plutve.

 

 

 

 

 

 

Hlava koi musí byť symetrická a v správnej veľkosti vo vzťahu k jeho telu - nie príliš veľká, ani príliš malá. Ak prechod zo šupín od hlavy k telu, nie je hladká, potom hlava je pravdepodobne v nesprávne proporcií. Nozdry musia byť tiež v správnom tvare a veľkosť - nie príliš krátka alebo plochá, že koi vyzerá ako papagáj, ani príliš vystupujúca. Dajte si pozor na príliš veľké alebo malé plutvy - to môže ľahko prehliadnuť nováčik.

 

 

Začínajúci fandovia majú tendenciu pozerať sa na farbe a vzore skôr, než na telo konformácii pravdepodobne preto, že nie sú viac oboznámení s týmito kritériami, pretože väčšina literatúry popísuje vzory a farebné kritériá komplexnejšie než telo.

 

 

Telo koi musí zodpovedať čo najbližšie k priemyselným štandardom prijímaných, tj musí byť silné a mať torpédny tvar (veľký v strede a postupne sa zužujúci smerom k obom koncom).  Musí byť samozrejme pevný ale nie príliš tučný alebo tenký koi.

 

 

Žiadny koi nie je perfektný, takže koi nesmie byť posudzovaný pre jeho nedokonalosti. V skutočnosti, niektoré učebnice majú nedostatky v skutočnosti nevedia popísať ako koi vyzerá - to je dôvod, prečo bodovanie koi nespočíva v celkovej výške bodov ale popisujú sa jednotlivé plusy a mínusy. Koi sa posudzuje ako jeden celok.

 

.

Obrázok 2 Príklad koi, ktorému stále chýba telesnáhmotnosti;

Inak je to pekný koi

 

 

 

 

 

 

Obrázok 3. Príklady koi, ktoré majú dobré telo,

objem, bez toho by boli príliš tučný, porovnajte tieto koi s tými, ktoré sú na obrázkoch 1 a 2

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SaS sa približuje k antisystémovému voličovi, odchodom Mihála stráca výhodu

Z mnohých výrazných osobností, ktoré boli v strane od jej vzniku v roku 2009, v nej dnes zostávajú už len niekoľkí.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

KOMENTÁRE

Aby nás z čara prieskumov nevytrhol ľud v uliciach

Kaliňák je stále ministrom, Bašternák na slobode.


Už ste čítali?